Program


Program
Kadra
Rekrutacja
Kontakt
Aktualności
Galeria


gitara basowa i kontrabas

TOMASZ KUPIEC

Kontrabasista, gitarzysta basowy ,aranżer i producent muzyczny. Absolwent wydziału Jazzu Akademi Muzycznej w Katowicach. oraz Liceum
Muzycznego w Lublinie. Uczestniczył w kursach kontrabasowych prowadzonych przez Niels-Henning Orsted-Pedersena na wyspie Bornholm.
Wspólpracował m.in. z big-bandem Katowice , City Jazz Trio Jacka Pelca oraz Quintessence Eryka Kulma. Brał również udział w projektach gwiazd polskiej sceny jazzowej m.in.Janusza Muniaka, Piotra Barona czy wokalistów Izy Zając i Marka Bałaty.
Jest współzałożycielem Tria i Nonetu pianisty Wojtka Groborza (płyta "Yet Another Be-bop Day") oraz “Tribute To Be-Bop” – najnowszej formacji skrzypka Macieja Strzelczyka a także członkiem Konstanty Wileński Trio.
Basista koncertował nie tylko z gwiazdami jazzu:
Zbigniew Namysłowski (Namysłowski-Śmietana Band), Harry Sokal (Vienna Art Orchestra), Scott Hammilton czy Karen Edwards (płyta "Everythink Ice") ale również z wybitnymi postaciami muzyki klasycznej jak skrzypkowie: Vadim Brodzki oraz genialny Nigel Kennedy.
Współpraca z Kennedym zaowocowała płytą "Live at the Cracow Philharmonic Hall" oraz koncertami w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy (m.in. Royal Albert Hall w Londynie) i Bliskiego Wschodu.
Jako sideman uczestniczył także w projektach gwiazd polskiej muzyki pop. Był członkiem zespołu Renaty Przemyk, bluesowych formacji Irka Dudka (Big Dudi Band, Symphonic Blues, Shakin Dudi), koncertował z Ewą Bem, Hanną Banaszak i in.
Ma na swoim koncie ok. 30 wydanych albumów.
Od roku 2001 współpracuje ze znakomitym gitarzystą Jarosławem Śmietaną. Nagrywa i koncertuje w Europie , Ameryce Północnej i Japonii.
ANTONI DĘBSKI

Antoni Dębski (ur. 1 stycznia 1957 w Krakowie). Polski basista i kontrabasista jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncertował m.in w Polsce, Niemczech,Finlandii, Danii, Szwecji, USA, Japonii, Kuwejcie, Indiach, Anglii, Turcji i in. Brał udział w największych festiwalach jazzowych na świecie w tym North Sea w Holandii, Ost-West w Niemczech, Umbria Jazz Festival we Włoszech, Reno Jazz Festiwal w USA, Pori Jazz Festival w Finlandii, Jazz-Yatra w Indiach, a także polskich, takich jak: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie,Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami.

Współpracował m.in z Jarosławem Śmietaną ( w zespołach Extra Ball, Jarosław Śmietana Sounds, Polish Jazz Stars) a także Januszem Muniakiem,Janem Ptaszynem Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Andrzejem Zauchą,

Grażyną Łobaszewską, Markiem Bałatą, a także Johnem Abercrombie, Eddie Hendersonem, Davidem Friedmanem, Hansem Hesselmannem.

Nie stroni także od repertuaru klasycznego, wykonując utwory m. in Pendereckiego, Lutosławskiego, Schonberga, Ivesa, Serockiego i Cage'a.

Od wielu lat uczy w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykładał także na warsztatach i kursach jazzowych w Chodzieży, Puławach i na Bilkent University w Ankarze (Turcja).

Producent i manager kooperujący z Cracovia Music Agency organizującej m.in Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami,a także Fundacją My Polish Heart.KRZYSZTOF BODZOŃ

Urodził sie w Krakowie i prawie od razu zaczął grać. W późnych latach 60-tych był jednym z założycieli wiodących zespołów fusion i jazzowych krakowskiej sceny muzycznej. W skład tego zespołu wchodzili między innymi Jarek Smietana i Andrzej Zaucha. Następnie w 1974 roku Kris zwinął manatki i pojechał do Kaliforni, gdzie natychmiastowo zaangazował się w tamtejszą scenę muzyczną. Co więcej, został basistą sesyjnym w London Records i wpisał się w twórczość gwiazd takich jak Tony Orlando czy Dann i Glen Hughes (Deep Purple). Następnie został zauważony i zatrudniony przez Keitha Ralphsa do nowego zespołu Armageddon i nagrał z nimi dwie płyty. Później regularnie można go było odnaleźć w różnych projektach jak Jean-Luc Pony, Stu Goldberg (Mahavishnu Orchestra), Mary Wells, Brenton Woods, Robbie Krieger, Ray Manzarek (The Doors), Bruce Gary (The Knack), Paul Warren (Rare Earth, Temptations), Mark Stein (Vanilla Fudge), Dr John, Eric Braun (Iron Butterfly), Paul Downing (Mama’s and Papa’s) i wielu innych. Jesli chodzi o polskie sławy, to grał m. in. z Czesławem Niemenem czy Markiem Stryszkowskim. Kris łączy swoje klasyczne i jazzowe wykształecnie z zachodnim uznaniem dla prostego rytmu i mocnego prowadzenia tempa, którego często brakuje w europejskiej muzyce.
KARIM MARTUSEWICZ

Basista, kompozytor, aranżer, producent. Absolwent Wydziału Jazzu Universitat fur Musik und Darstellende Kunst in Graz (Austria) w klasie kontrabasu. Podczas studiów zetknął się z muzykami austriackimi z którymi tworzył zespoły funkowo-jazzowe, koncertując na festiwalach jazzowych w całej Europie. Karim Martusewicz wraz ze znanymi polskimi muzykami tworzy projekty łączącę muzykę improwizowaną opartą na profesjonalnym warsztacie jazzowym z popularnymi gatunkami muzyki młodej generacji.
Współpracował z zespołem Virtual Jazz Reality, a obecnie gra w zespole Wojciecha Waglewskiego - VOO VOO. Jest autorem muzyki do przedstawień teatralnych oraz nagrań telewizyjnych, w których często bierze udział.


pl.wikipedia.org/wiki/Karim_Martusewicz