Program


Program
Kadra
Rekrutacja
Kontakt
Aktualności
Galeria


emisja głosu

PAULINA KUJAWSKA

Certyfikowany Instruktor Techniki SLS (Speech Level Singing Level 2 Certified Teacher).
Absolwentka wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, studiowała również w Hochschule fur Musik w Kolonii ( Niemcy).
Wokalistka oscylująca stylistycznie pomiędzy jazzem, rockiem i folkiem. Uczestniczka konkursów i festiwali, m.in. laureatka Zamojskich Spotkań Wokalistów Jazzowych (1996), finalistka Opolskich "Debiutów"(1999).
Współpracowała z Wojciechem Karolakiem (nagrania dla Pr.III P.R.), Jerzym Filarem i zespołem "Nasza Basia Kochana", Triem Wojciecha Groborza i in.
W latach 2001-2005 z zespołem "Paulina Savah Band" występowała na festiwalach w Polsce, Austrii, Niemczech i Finlandii.
W latach 2001-2004 wokalistka zespołu "Lari Fari", założonej przez Haema ("Paktofonika") oraz braci Wojtka i Jacka Fedkowiczów formacji grającej w klimatach smooth hip-hop i R'N'B.
Obecnie solistka Orkiestry "Kukla Band" pod dyr. Zygmunta Kukli , solistka big bandu "Cracovia" pod dyr. I. Stojka .
Wokalistka popowego zespołu "Enjoy" . Na krakowskich scenach jazzowych chętnie występuje w akustycznych duetach z pianistami A. Niedzielinem i J. Kagańcem oraz z jazzowym Trio z P.Kalickim i T.Kupcem.
Prowadzi warsztaty wokalne na terenie całej Polski. W Krakowskiej Szkole Jazzu pracuje od 2001 r.

DYSKOGRAFIA(m.in.):
Paulina Savah Band "Paulina Savah Band" (CD) 2002, seria limitowana, wydana dla Signalco Ltd.
Lari Fari "Dusza" (CD)Gigant Records, 2001, Koch Poland


MARIA LAMERS

Autorska metoda nauczania emisji głosu Marii Lamers polega na swobodnym uwolnieniu głosu w przeciwieństwie do ustawiania go na określone brzmienie. Powoduje rozszerzenie skali, eliminację .ew. guzków i napięcia ,wyrównywanie rejestrów, wydobycie naturalnego, niepowtarzalnego brzmienia ,daje możliwość wielogodzinnego śpiewania bez tzw.” zdzierania się”.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ,gdyż prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce od 1987r. i łączeniu technik: relaksacyjnych, techniki wschodu ,SLS i innych oraz indywidualnemu podejściu, uzyskuje niezwykłą skuteczność .Uważa że każdy obdarzony jest pięknym głosem, gdyż głos jest odzwierciedleniem osobowości, trzeba go tylko” wydobyć”.
Maria Lamers była  uczennicą znanych indywidualności  Elżbiety Zapendowskiej, Ewy Mentel, Michaliny Growiec(Katowice wydz. jazzu), Ewy Kossak(wschodnie metody emisji głosu)i innych .Maria Lamers w latach 90-tych prowadziła zajęcia impostacji głosu w Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej wraz z Olgą Szwajgier, wybitną śpiewaczką, twórczynią własnej szkoły emisji głosu opartej na metodach relaksacji. Uczestniczy we wszystkich warsztatach Speech Level Singing  organizowanych w Polsce, jest w trakcie certyfikatu.
Magister sztuki absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Szk. muz. im. F. Chopina w Warszawie. Uczy emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej od samego początku jej powstania. Autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka, w latach 80-tych laureatka I nagrody ogólnopolskiego festiwalu autorskiej piosenki satyrycznej w Warszawie, wyróżniona w Telewizyjnym Studiu Debiutów, Warsztatach Opolskich, Festiwalach Studenckich, Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję i innych .Artystka Piwnicy pod Baranami i Kabaretu Loch Camelot wraz z innymi artystami stworzyli własną Piwnicę Św. Norberta w 1992r.Do jej piosenek pisali aranżacje wybitni muzycy tacy jak Joachim Mencel, Tadeusz Leśniak czy Adam Niedzielin .Od lat Piwnicę Św. Norberta tworzą z nią Stefan Błaszczyński, Artur Malik, Bogdan Lizoń, Grzegorz Piętak, Adam Prucnal, Dominik Bieńczycki i Adam Niedzielin.