Program


Program
Kadra
Rekrutacja
Kontakt
Aktualności
Galeria


fortepian

ADAM NIEDZIELIN

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu - 1993r. Wyróżniony na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji
Jazzowej w Katowicach 1990r. Występował na festiwalach jazzowych w Niemczech, Austrii,
Polsce. Z zespołami Jazz Trio i Jazz Septet zdobył pierwsze nagrody na Festiwalu Jazz
Juniors w Krakowie. Nagrywał ze znanym Big Bandem A. Zubka, Z. Kukli - akompaniując
gwiazdom muzyki pop, blues. Obecnie ceniony muzyk sesyjny i lider własnych formacji
jazzowych grających akustyczny jazz.DOMINIK WANIA

W 2005r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej jak i jazzowej . Jest laureatem I nagrody konkursu o Stypendium im. Prof. Tadeusza Żmudzińskiego (Kraków 2001r.) a także I nagrody w kategorii Trio na VII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej (Kraków 2003). Współpracuje i występuje ze znakomitymi muzykami jazzowymi: Tomasz Stańko, Jacek Kochan, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, David Liebman, Marcus Miller, Joey Baron, Lee Konitz, Marilyn Mazur, Nguyen Le, George Garzone, Gary Thomas, Eddie Henderson. W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe, udział w wielu festiwalach muzyki klasycznej i jazzowej a także liczne nagrody w konkursach jazzowych, m. in. nagrody indywidualne w finałach VII Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych w Siedlcach (2003) oraz 41 Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2005), I nagrodę na II Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie (2005). Koncertował w wielu krajach Europy oraz w USA.

W 1997 r. był zaproszony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego na spotkanie z młodzieżą wybitnie uzdolnioną. W 1998r. został laureatem Nagrody Miasta Sanoka w dziedzinie Kultury i Sztuki, w 1999r. stypendystą Prezesa Rady Ministrów a w 2007r. Honorowym Członkiem Towarzystwa Muzycznego w Sanoku. Jest także członkiem National Music Honor Society – Pi Kappa Lambda. W 2008r. został laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie.

www.dominikwania.comPIOTR KALICKI