Program


Program
Kadra
Rekrutacja
Kontakt
Aktualności
Galeria


gitara elektryczna i akustyczna

GRZEGORZ MOTYKA

Założyciel i dyrektor artystyczny Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie - Wydział
Wychowania Muzycznego. W roku 1984 z orkiestrą Krakowskiej filharmonii pod dyrekcją K. Pendereckiego wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Theatre le Chatelet w Paryżu. Opracował muzykę do spektakli Międzynarodowej Grupy Teatralnej MANDALA - wspólne koncerty, przedstawienia w Cite Universitaire w Paryżu, 1985. Laureat Głównej Nagrody Instrumentalnej na Festiwalu Jazzowym Jazz Juniors '86 r. Ze swoim zespołem Grzegorz Motyka Guitar Band występował na wielu festiwalach jazzowych m.in. Karlowe Vary '88. Współpracował ze swingowym Big Bandem PLAYING FAMILY, występując z takimi artystami jak: Andrzej Rosiewicz, Maryla Rodowicz, Grupa VOX.
Prowadził zajęcia dydaktyczne w klasie gitary na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, Puławach i Krakowie. Obecnie zajmuje się edukacją jazzową i prowadzi własne formacje jazzowe. Za działalność w sferze edukacji muzycznej i kultury otrzymał w 2000 roku Brązowy Krzyż Zasługi.PIOTR DOMAGAŁA
Gitarzysta jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Ukończył w 1998 roku Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureat wyróżnienia czasopisma muzycznego "Gitara i bas" w roku 1998. II nagroda na konkursie mistrzowskim gitarzystów jazzowych "Guitar City '99". W 2002 roku zdobył I miejsce na konkursie Jazzowa Scena Młodych w Radomiu. Współpracował z muzykami jak: K. Prońko, P. Baron, P. Wojtasik, W. Groborz, A. Czerwiński. Aktualnie jest liderem grupy Szy Szy Kaan" wykonującą muzykę określaną jako jazz witalny.

piotrdomagala.euJAROSŁAW ŚMIETANA
(Kurs Mistrzowski) jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej. Od lat uznawany przez wszystkie fachowe pisma muzyczne (JAZZ FORUM, JAZZ, GITARA i BAS, MUZYK) za gitarzystę jazzowego nr 1 w Polsce i czołowego gitarzysty w Europie.
Znakomity kompozytor i konceptualista, autor ponad 200 utworów jazzowych. Jako leader nagrał 21 albumów, w wielu brał udział jako sideman. W latach siedemdziesiątych leader legendarnej już grupy EXTRA BALL, następnie zespołów SOUNDS, SYMPHONIC ORCHESTRA, POLISH JAZZ STARS. Koncertował i występował na festiwalach na całym świecie. W swojej karierze grał z całą czołówką polskiego jazzu i wieloma światowymi gwiazdami. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia w kulturze.

www.jareksmietana.plKRZYSZTOF BOLEK
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu, student Syddansk Musikkonservatorium w Danii.
Zdobywca m.in. I Nagrody w Konkursie Mistrzowskim Gitarzystów Jazzowych - Guitar City 2008, oraz III miejsca w konkursie na indywidualność Jazzową Jazz nad Odrą 2009, a także wyróżnienie jako Nowa Nadzieja Jazzu na Novum Jazz Festiwal 2008.
Miał okazje edukować się u takich osobistości jak: Marian Pawlik, Piotr Wyleżoł, Gary Wittner, Brad Shepik, David Doruzka, Niclas Knudsen, Brad Mehldau, Jeff Ballard, Jacob Bro, Paolo Russo.
Obecnie jest wykładowcą Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie w klasie gitary. Współpracował m.in. z Wojtek Groborz (Klinikum Brazilikum), Gordon Haskell, Marek Podkowa (Gordon Haskell Band).