Program


Program
Kadra
Rekrutacja
Kontakt
Aktualności
Galeria


wokalistyka / emisja głosu

PAULINA KUJAWSKA

Certyfikowany Instruktor Techniki SLS (Speech Level Singing Level 2 Certified Teacher).
Absolwentka wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, studiowała również w Hochschule fur Musik w Kolonii ( Niemcy).
Wokalistka oscylująca stylistycznie pomiędzy jazzem, rockiem i folkiem. Uczestniczka konkursów i festiwali, m.in. laureatka Zamojskich Spotkań Wokalistów Jazzowych (1996), finalistka Opolskich "Debiutów"(1999).
Współpracowała z Wojciechem Karolakiem (nagrania dla Pr.III P.R.), Jerzym Filarem i zespołem "Nasza Basia Kochana", Triem Wojciecha Groborza i in.
W latach 2001-2005 z zespołem "Paulina Savah Band" występowała na festiwalach w Polsce, Austrii, Niemczech i Finlandii.
W latach 2001-2004 wokalistka zespołu "Lari Fari", założonej przez Haema ("Paktofonika") oraz braci Wojtka i Jacka Fedkowiczów formacji grającej w klimatach smooth hip-hop i R'N'B.
Obecnie solistka Orkiestry "Kukla Band" pod dyr. Zygmunta Kukli , solistka big bandu "Cracovia" pod dyr. I. Stojka .
Wokalistka popowego zespołu "Enjoy" . Na krakowskich scenach jazzowych chętnie występuje w akustycznych duetach z pianistami A. Niedzielinem i J. Kagańcem oraz z jazzowym Trio z P.Kalickim i T.Kupcem.
Prowadzi warsztaty wokalne na terenie całej Polski. W Krakowskiej Szkole Jazzu pracuje od 2001 r.

DYSKOGRAFIA(m.in.):
Paulina Savah Band "Paulina Savah Band" (CD) 2002, seria limitowana, wydana dla Signalco Ltd.
Lari Fari "Dusza" (CD)Gigant Records, 2001, Koch PolandBEATA PRZYBYTEK

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach 2004.
W 2002 r. została laureatką I nagrody w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej kariera wokalna zaowocowała dwoma albumami - "You Don't Know What Love Is" i "The Island" - nagranymi wraz z zespołem w Studio Koncertowym Radia Katowice, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez krytyków, jak i miłośników jazzu.
W grudniu 2005r. w wytwórni Not Two Records ukazał się trzeci album pt. "Wonderland", na którym wokalistka sięga do tematów Stevie'go Wondera.
W nagraniach gościnnie uczestniczyli czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej:
Jarek Śmietana, Janusz Muniak, Jacek Królik oraz Sławomir Berny.
Beata Przybytek została zaproszona na większość ważniejszych polskich festiwali jazzowych (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe, Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz Sessions w Gliwicach, Jazz Forum Jazz Festival, Jazz w Lesie w Sulenczynie, Podlasie Jazz Festival, Świdnickie Noce Jazzowe, Jazz na Kanapie w Oleśnicy etc.) oraz zagranicznych (m.in. Jazz En Nord Jazz Festival w Lille, Francja).DOMINIKA PŁONKA

Nauczyciel śpiewu, wokalistka, flecistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studium realizacji dźwięku w Krakowie.

Certyfikowany nauczyciel śpiewu, mentor i członek zarządu ds. Europy w amerykańskim stowarzyszeniu nauczycieli śpiewu International Voice Teachers Of Mix

(www.ivtom.org).

W latach 2004-2010 szkoliła się w technice wokalnej Mix Singing u amerykańskich specjalistów związanych z firmą Speech Level Singing, była ponadto członkiem-założycielem i wiceprezesem stowarzyszenia NVP w latach 2011-2013.

Pomysłodawczyni i organizatorka Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych w Gliwicach.

Laureatka wielu wyróżnień i nagród za aktywność artystyczną, m.in. Nagrody Prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury.

Założycielka zespołu folkowego "Sąsiedzi” , współpracuje z Teatrem "A" w Gliwicach jako flecistka, wokalistka, aranżer i realizator dźwięku.

Koncertuje solo oraz w projekcie Dominika Płonka Trio z klimatycznym repertuarem poetycko-jazzowym.

W swoim studiu wokalnym "Singart" w Gliwicach prowadzi zajęcia dla profesjonalnych wokalistów: treningi kondycyjne,

przygotowanie do tras koncertowych i rehabilitację głosu.

Pracuje ponadto w MDK w Gliwicach, gdzie założyła i prowadzi 4 zespoły wokalne oraz koło śpiewu solowego.KAJA KARAPLIOS

Kaja Karaplios - absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Od 10 lat występuje na krakowskiej scenie muzycznej. Finalistka programów TV "Szansa na sukces" (piosenki Ewy Bem) oraz castingu do zespołu Blue Cafe. Należy do grona wykładowców wokalistyki w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.