Program: emisja głosu

Wykładowcy prowadzący emisję głosu:

mgr DOMINIKA PŁONKA

Foto: M. Bogacka

Wokalistka, flecistka, dyrygent, pedagog. Członek zarządu ds. Europy i mentor w międzynarodowym stowarzyszeniu nauczycieli IVTOM. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studium reżyserii dźwięku w Krakowie.
Szkolenia wokalne rozpoczęła od techniki MIX, następnie wraz ze stowarzyszeniem IVTOM, w którym jest mentorem i członkiem zarządu, rozpoczęła poszerzanie wiedzy o najnowsze badania naukowe.
Od 2016 r. ściśle współpracuje z dr Hubertem Noé z Austrii – lekarzem foniatrą i konsultantem opery Wiedeńskiej, studiując zasady trenowania głosu zgodne z fizjologią. Jako prezes Stowarzyszenia Wokalistów MIX organizuje liczne warsztaty, szkolenia, konferencje naukowe i letnie obozy wokalne.
Prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce. Prezentowała swoją wiedzę na konferencjach naukowych, m.in. Pacific Voice Conference (2016), kurs pedagogiczny Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu (2016 i 2019), konferencje naukowe Ivtom w Krakowie (2013), a także w USA: w Atlancie (2016) i Denver (2019). Założycielka zespołu „Sąsiedzi”, z którym w kraju i za granicą, a także nagrała 4 albumy i zdobyła liczne nagrody. Z gliwickim Teatrem „A” współpracowała jako aranżer, kompozytor, instruktor wokalny, realizator dźwięku, flecistka i wokalistka, nagrała 6 płyt z piosenkami z musicali. Pracuje w MDK w Gliwicach jako instruktor koła wokalnego, wydała 3 płyty swoich podopiecznych.
Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Prowadzi własną szkołę śpiewu „Singart”.
www.singart.pl

mgr MARCIN ŁAZARSKI

Wokalista, autor muzyki i tekstów, instrumentalista i czynny nauczyciel. Założyciel bloga i kanału Śpiewaj Świadomie, który na YouTube ma ponad 50 tysięcy subskrybentów. Swój głos profesjonalnie szkoli już od ponad 15 lat, głównie amerykańskimi technikami śpiewu.
Absolwent i stypendysta Akademii Muzycznej w Katowicach oraz absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalistyki jazzowej, aktywny muzyk z wieloma nagrodami festiwalowymi (polskimi i międzynarodowymi) i doświadczeniem na scenie oraz w studio. Uczestnik i laureat telewizyjnych programów wokalnych (m.in. zwycięzca “Szansy na sukces”). W 2019 roku wydał album „Zaufaj mi”. Występował na jednej scenie m.in. z Kayah czy Anią Dąbrowską.
Jego kompozycje pojawiają się w takich radiostacjach jak: Polskie Radio Trójka (w tym LP3), Melo Radio, Czwórka, Jedynka, Radio ChilliZet, Polskie Radio Poznań, Polskie Radio Wrocław, Radio Białystok, Rzeszów, Łódź; oraz stacjach telewizyjnych jak: TV Polsat, TVP, TV4, TV6.
Pobierał i pobiera nauki u najlepszych polskich i zagranicznych wykładowców uczących metodami Mix Singing, Flow Phonation, SLS, CVT i nie tylko. Nieustannie uczestniczy w wielu warsztatach metodyki nauczania śpiewu.

mgr ALEKSANDRA KRÓLIK

Foto: M. Sobieska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Studiów Podyplomowych Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Studiów Podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek: Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej.
Słuchaczka warsztatów Kristin Linklater, uczestniczka wielu konferencji, wykładów i szkoleń poświęconych pracy z głosem (m.in.: Belcanto, Speach Level Singing, Mix, Flow Phonation, Screaming, Belting, Śpiew alikwotowy, Voice and Body in Balance, Powięź, Rolfing. Integracja strukturalna, Mix, Technika Alexander, Metoda Feldenkraisa, Doctor Vox).
Jest wykładowcą AST w Krakowie w zakresie zajęć z przedmiotu „Impostacja głosu” . Prowadzi zajęcia z emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Wykładowca klas wokalnych licznych warsztatów muzycznych (m.in.: Jaworki, Stalowa Wola, Rzeszów, Koluszki, Kielce, Pułtusk, Lubawa, Bolesławiec, Kraków).
Doświadczona artystka estradowa zarówno jako solistka w autorskich projektach oraz zespołach m.in.: Past, Brathanki, Orange, Kaktus, Mollstreet ,Thea, jak i wieloletnia chórzystka w programach telewizyjnych m.in.: ,,Jaka to melodia” ,,Szymon Majewski Show”, ,,Ciao Darwin”, ,,Twoja droga do gwiazd”, ,,Śpiewaj i walcz”, Festiwale Polskiej Piosenki w Opolu oraz w Sopocie.

mgr MARIA LAMERS

Jest prekursorem emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej od samego początku jej powstania. Magister sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka.
Współtwórca Piwnicy Św. Norberta, niegdyś artystka Piwnicy pod Baranami i Kabaretu Loch Camelot. Prowadziła zajęcia impostacji głosu w Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej wraz z Olgą Szwajgier.
Trener wokalny łączący wszystkie szkoły i techniki wokalne od tradycyjnych, relaksacyjnych po najnowsze Speech Level Singing, Lax Vox.

mgr MIROSŁAWA SMREK

Nauczycielka śpiewu, wokalistka łącząca muzykę jazzową, soulową i funkową. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, współpracowała z Krakow Gospel Choir, zespołami The Spine Note, Made in China, Just the 2 of us, Velvet duet oraz z różnymi projektami muzycznymi na krakowskiej scenie muzycznej.
Certyfikowana nauczycielka śpiewu IVTOM od 2014 roku. Prowadząca szkolenia i zajęcia grupowe z zakresu emisji głosu, jak również warsztatów wokalno-estradowych, improwizacji jazzowej. 2017 rok – otwarcie własnego Studia Wokalnego MS-MIX.

mgr MAŁGORZATA ZUBER

Wokalistka, nauczycielka śpiewu, liderka zespołu Małgorzata Zuber Quartet. Absolwentka wokalistyki na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Certyfikowany trener wokalny techniki MIX w międzynarodowym stowarzyszeniu IVTOM (International Voice Teacher of Mix).
W 2016 roku wraz ze swoim kwartetem otrzymała II miejsce oraz indywidualnie nagrodę specjalną na Krokus Jazz Festiwal, w tym samym roku zajęła I miejsce na Blue Note Poznań Competition. Wraz ze swoim kwintetem i kwartetem występowała na wielu festiwalach m. in.: Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami, na Bielskiej Zadymce Jazzowej, RCK Pro Jazz, Kromer Biecz Festiwal, „Jeunesse Musicale” w Jaworznie, a także w ramach cyklu koncertów „Młodzi Mistrzowie” w Blue Note Poznań i „Twarze Krakowskiego Jazzu” w Radiu Kraków.

mgr SARA RYNOWSKA

Nauczyciel śpiewu, wokalistka, absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Od lat uczestniczka i współorganizatorka międzynarodowych seminariów naukowych, szkoleń oraz warsztatów wokalnych z zakresu techniki wokalnej, kompozycji oraz logopedii. Członkini Stowarzyszenia Wokalistów MIX. W treningu osobistym rozwija swój głos oraz umiejętności nauczycielskie. Od 2013 roku pracuje jako trener wokalny, ucząc osoby na różnym poziomie zaawansowania.


Współpraca:

mgr PAULINA KUJAWSKA

Wokalistka jazzowa, logopeda. Mentor nauczycieli śpiewu i wokalistów w Stowarzyszeniu IVTOM („International Voice Teachers Of Mix”). Certyfikowany trener wokalny techniki MIX, trener podejścia „Flow Phonation” dr Huberta Noe. Występuje w najróżniejszych formacjach jako wokalistka solowa i sesyjna. Przygotowuje do egzaminów wokalnych i wokalno-aktorskich, sesji nagraniowych i koncertów. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu emisji i impostacji głosu, , interpretacji piosenki (pop , jazz), improwizacji jazzowej oraz podstaw logopedii dla wokalistów. Aktualnie mieszka i pracuje Gdyni.
W latach 1999-2008 r. Solistka orkiestry Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Solistka Big Bandu „Cracovia” I. Stojka (2003-2008) oraz „Boba Jazz Band” Jana Boby.
W latach 2000-2016 r. związana z muzycznym środowiskiem Krakowa. Z zespołem „Paulina Savah Band” koncertowała w Polsce, Niemczech i Finlandii, promując materiał nagrany na płycie „Paulina Savah Band” w 2002 r. Występowała m.in. z zespołem Wojciecha Groborza , Joachima Mencla , z Adamem Niedzielinem , Jackiem Królikiem, Wojciechem Wachułką, Andrzejem Nowakiem. Pracowała przy nagraniach kabaretowego programie „Kraj się śmieje” (2004-2006r ) oraz przy „Studenckim festiwalu piosenki”. Nagrywała gościnnie dla zespołów i solistów, śpiewała jako wokalistka sesyjna (m.in. z Ewą Bem, zespołem „Skaldowie”, Ewą Farną, Rudim Szubertem, Pauliną Bisztygą, zespołem „Śrubki”, Jerzym Filarem, Wandą Kwietniewską i in.). Nagrywała dla Programu III Polskiego Radia napisane dla niej piosenki Wojciecha Karolaka i Marii Czubaszek. Wokalistka hip-hopowego zespołu „Lari Fari” (2001-2004, płyta „Dusza” ). Laureatka przeglądów i festiwali ( m.in.”Pamiętajmy o Osieckiej”), finalistka Opolskich „Debiutów” w 1999 r.
W latach 2002 -2015 prowadziła klasę śpiewu i emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w 2001-2006 również w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.
Absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, studiowała również na Hochschule fϋr Musik w Kolonii (Niemcy). Absolwentka Podyplomowych Studiów Logopedycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Wciąż rozszerza wiedze i umiejętności na konferencjach i szkoleniach z zakresu muzycznej i logopedycznej wiedzy o głosie.