Program: gitara akustyczna i gitara elektryczna

Wykładowcy w klasie gitary:

mgr GRZEGORZ MOTYKA

Założyciel i dyrektor artystyczny Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – Wydział Wychowania Muzycznego. W roku 1984 z orkiestrą Krakowskiej filharmonii pod dyrekcją K. Pendereckiego wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Theatre le Chatelet w Paryżu. Opracował muzykę do spektakli Międzynarodowej Grupy Teatralnej MANDALA – wspólne koncerty, przedstawienia w Cite Universitaire w Paryżu, 1985. Laureat Głównej Nagrody Instrumentalnej na Festiwalu Jazzowym Jazz Juniors ’86 r. Ze swoim zespołem Grzegorz Motyka Guitar Band występował na wielu festiwalach jazzowych m.in. Karlowe Vary ’88. Współpracował ze swingowym Big Bandem PLAYING FAMILY, występując z takimi artystami jak: Andrzej Rosiewicz, Maryla Rodowicz, Grupa VOX.
Prowadził zajęcia dydaktyczne w klasie gitary na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, Puławach i Krakowie. Obecnie zajmuje się edukacją jazzową i prowadzi własne formacje jazzowe. Za działalność w sferze edukacji muzycznej i kultury otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.

dr PIOTR DOMAGAŁA

Gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej oraz folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. 
W swoim dorobku ma cztery autorskie płyty wysoko ocenione przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych. Debiutował nagraniem swojego kwartetu Szy-Szy Kaan Jazz Group „In time”(2005), później ukazały się płyty „Slavonic Tales”(2009) oraz „Pnącza”(2013), nagrane z Adamem Kawończykiem i Sławkiem Bernym. W 2016 roku wspólnie ze światowej sławy Kwartetem Śląskim (laureaci Gramophone Classical Music Awards) zrealizował awangardowy projekt „Chowańce”. Z kolei w 2019 roku w austriackim wydawnictwie SessionWorkRec.com ukazała się płyta projektu „a handful of accepDance”  Wesely / Domagała/ Schiffer/ Dyyak/ Hupfauf. Jako gitarzysta współpracował z gigantami jazzowej sceny muzycznej  m.in. wziął udział w światowej premierze projektu Pat Metheny & NOSPR (2019). Koncertował z amerykańską wokalistką Marguerite Juenemann, bluesmanką Caren Caroll, niemieckim improwizatorem Richardem Ortmannem, także z wieloma znakomitymi artystami polskiej sceny rozrywkowej: Januszem Radkiem, Krystyną Prońko, Muńkiem Staszczykiem. Współpracuje także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem AST. Koncertował na wielu polskich i europejskich festiwalach muzycznych (Holandia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Słowacja, Austria).  Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Podlasie SlowFest w Supraślu.
www.piotrdomagala.eu

JAROSŁAW ŚMIETANA (1951 – 2013)

Foto: L. Pizło

Jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej. Uznawany przez wszystkie fachowe pisma muzyczne (JAZZ FORUM, JAZZ, GITARA i BAS, MUZYK) za gitarzystę jazzowego nr 1 w Polsce i czołowego gitarzysty w Europie.
Znakomity kompozytor i konceptualista, autor ponad 200 utworów jazzowych. Jako leader nagrał 21 albumów, w wielu brał udział jako sideman. W latach siedemdziesiątych leader legendarnej już grupy EXTRA BALL, następnie zespołów SOUNDS, SYMPHONIC ORCHESTRA, POLISH JAZZ STARS. Koncertował i występował na festiwalach na całym świecie. W swojej karierze grał z całą czołówką polskiego jazzu i wieloma światowymi gwiazdami. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia w kulturze.