Program: gitara basowa i kontrabas

Wykładowcy w klasie gitary basowej i kontrabasu:

mgr TOMASZ KUPIEC

Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wieloletni współpracownik formacji gitarzysty Jarka Śmietany. Członek międzynarodowego zespołu Nigela Kennedy, z którym występował w największych salach koncertowych na niemal wszystkich kontynentach m in. Royal Albert Hall w Londynie, Sydney Opera House,  Berliner Philharmonic oraz podczas wyjątkowych wydarzeń, takich jak występ dla brytyjskiej Rodziny Królewskiej w Windsor czy podczas finału Australian Open 2017 w Melbourne. Współpracował również z Januszem Muniakiem, Triem Wojtka Groborza,  Zbigniewem Namysłowskim (Namysłowski-Śmietana Band),  Markiem Bałatą a także ze Scottem Hammiltonem,  Karen Edwards,  Jean Luc Ponty oraz legendarnym wokalistą Led Zeppelin Robertem Plantem.
Angażowany także przez artystów muzyki popularnej, m. in. Renatę Przemyk, Irka Dudka. Jest obecnie członkiem zespołu Andrzeja Sikorowskiego. Ma na swoim koncie ponad 60 wydanych płyt.

Więcej informacji na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Kupiec

mgr ANTONI DĘBSKI

Antoni Dębski (ur. 1 stycznia 1957 w Krakowie). Polski basista i kontrabasista jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował m.in w Polsce, Niemczech, Finlandii, Danii, Szwecji, USA, Japonii, Kuwejcie, Indiach, Anglii, Turcji i in.
Brał udział w największych festiwalach jazzowych na świecie
w tym North Sea w Holandii, Ost-West w Niemczech, Umbria Jazz Festival we Włoszech, Reno Jazz Festiwal w USA, Pori Jazz Festival w Finlandii, Jazz-Yatra w Indiach, a także polskich, takich jak: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie,Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami. Współpracował m.in z Jarosławem Śmietaną ( w zespołach Extra Ball, Jarosław Śmietana Sounds, Polish Jazz Stars) a także Januszem Muniakiem,Janem Ptaszynem Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Andrzejem Zauchą, Grażyną Łobaszewską, Markiem Bałatą, a także Johnem Abercrombie, Eddie Hendersonem, Davidem Friedmanem, Hansem Hesselmannem.
Nie stroni także od repertuaru klasycznego, wykonując utwory m. in Pendereckiego, Lutosławskiego, Schonberga, Ivesa, Serockiego i Cage’a.
Od wielu lat uczy w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykładał także na warsztatach i kursach jazzowych w Chodzieży, Puławach i na Bilkent University w Ankarze (Turcja). Producent i manager kooperujący z Cracovia Music Agency organizującej m.in Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami,a także Fundacją My Polish Heart.

mgr KRZYSZTOF BODZOŃ

Urodził sie w Krakowie i prawie od razu zaczął grać. W późnych latach 60-tych był jednym z założycieli wiodących zespołów fusion i jazzowych krakowskiej sceny muzycznej. W skład tego zespołu wchodzili między innymi Jarek Śmietana i Andrzej Zaucha. Następnie w 1974 roku Kris zwinął manatki i pojechał do Kalifornii, gdzie natychmiastowo zaangażował się w tamtejszą scenę muzyczną. Co więcej, został basistą sesyjnym w London Records
i wpisał się w twórczość gwiazd takich jak Tony Orlando czy Dann i Glen Hughes (Deep Purple). Następnie został zauważony i zatrudniony przez Keitha Ralphsa do nowego zespołu Armageddon i nagrał z nimi dwie płyty. Później regularnie można go było odnaleźć w różnych projektach jak Jean-Luc Pony, Stu Goldberg (Mahavishnu Orchestra), Mary Wells, Brenton Woods, Robbie Krieger, Ray Manzarek (The Doors), Bruce Gary (The Knack), Paul Warren (Rare Earth, Temptations), Mark Stein (Vanilla Fudge), Dr John, Eric Braun (Iron Butterfly), Paul Downing (Mama’s and Papa’s) i wielu innych. Jeśli chodzi o polskie sławy, to grał m. in. z Czesławem Niemenem czy Markiem Stryszkowskim. Kris łączy swoje klasyczne i jazzowe wykształcenie z zachodnim uznaniem dla prostego rytmu i mocnego prowadzenia tempa, którego często brakuje w europejskiej muzyce.