Program: trąbka

Wykładowcy w klasie trąbki:

dr hab. TOMASZ KUDYK

Polski trębacz jazzowy ,kompozytor, aranżer i producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jazz stał się jego pasją już w szkole średniej, na co niewątpliwie miał wpływ jego ojciec Jan Kudyk (lider Jazz Band Ball Orchestra).
Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesioną z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. W 1996 roku powołał do życia kwintet jazzowy New Bone, z którym nagrał sześć płyt, w tym cztery autorskie : „Something for now” (2004), „It’s not easy” (2009) , „Destined” (2012), oraz album – „Follow me” – który miał swoją premierę w 2014 roku na krążku znalazła się polska muzyka filmowa dwóch wybitnych kompozytorów – Henryka Warsa i Bronisława Kapera w aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego, Joachima Mencla i Dominika Wani. Rok później na specjalnie zamówienie Teatru Witkacego z okazji 30 urodzin Teatru i 130 urodzin jego patrona Stanisława I. Witkiewicza nagrywa wraz ze swoim kwintetem płytę „Odjazzdowo” ( 2015) na której znalazły się piosenki z wybranych spektakli autorstwa Jerzego Chruścińskiego.
Z teatrem Witkacego współpracuje nieprzerwanie od 2000r. w roli muzyka akompaniującego, brał udział w premierze spektaklu „ Bal w Operze” według J.Tuwima. Jak również w innych przedstawieniach oraz licznych koncertach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez teatr.
W grudniu 2019 w Warszawie w studiu polskiego Radia nagrywa z New Bone szósty album zatytułowany „Longing” dedykowany pamięci jego Taty – Jana Kudyka. Na płycie znalazły się wyłącznie kompozycje lidera z wyłączeniem jednego utworu – „Head Dizziness” autorstwa Jana Kudyka w aranżacji Wojtka Groborza. Premiera miała miejsce w marcu 2020.
Tomasz Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół New Bone. W 2001r. z inicjatywy Marka Stryszowskiego i Cezarego Chmiela bierze udział w nagraniu płyty „Muzyczne Obrazy i Impresje Drogi Krzyżowej” muzyki napisanej do tekstów ks. Jana Twardowskiego. W rolę narratora wciela się wybitny polski aktor Jan Nowicki z którym wraz z zespołem „De Profundis” współpracuje blisko 20 lat. W 2012 z zespołem De Profundis nagrywa kolejną płytę „ Co może jeden człowiek” w hołdzie Janowi Pawłowi II w reżyserii Jana Nowickiego z muzyką Cezarego Chmiela. Do tej pory miał okazję współpracować lub występować między innymi z takimi artystami jak: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Marek Stryszowski, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk, Robert Majewski , Piotr Wojtasik, Janusz Grzywacz, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Justyna Steczkowska, Karen Edwards, Robert Irving III, Jan Jarczyk, Andrzej Cudzich, Z – Star, Mieczysław Szcześniak, Szymon Zychowicz ,Wojtek Groborz, Paweł Kaczmarczyk, Leszek Długosz, Janusz Radek, Cezary Chmiel, Jan Nowicki, Łukasz Nowicki, Edward Linde –Lubaszenko, Dariusz Gnatowski i inni.
W styczniu 2011 roku na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej – „ Rola lidera – kompozytora w kształtowaniu stylistyki i brzmienia klasycznego kwintetu jazzowego. W oparciu o twórczość wybitnych trębaczy XX wieku i własne doświadczenia w prowadzeniu zespołu” uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej –Instrumentalistyka.
W lutym 2015 roku na podstawie oceny ogólnego dorobku oraz osiągnięcia artystycznego – nagranie płytowe: „Destined” uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki. Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Koncertował na wielu znaczących festiwalach w kraju i zagranicą.