Program: wokalistyka

Wykładowcy w klasie wokalnej:

mgr KATARZYNA BLAT

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów, pedagog. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Rzeszowie w klasie fletu poprzecznego.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – specjalność wokalistyka jazzowa oraz absolwentka kierunku Logopedia na Krakowskiej Akademii im Frycza- Modrzewskiego.
Na stałe współpracuje z zespołem Rzeszów Klezmer Band, z którym koncertuje w kraju i zagranicą (Festiwal „Warszawa Singera” 2016, Festiwal „Wschód Kultury”- Rzeszów 2015, Festiwal Muzyki – Paryż 2015).
Współtworzy zespół Play&Pray, z którym nagrała dwie płyty „Królestwo” (2018) oraz „On miłością jest” (2019). Bierze także udział w różnych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny.

mgr MARCIN ŁAZARSKI

Wokalista, autor muzyki i tekstów, instrumentalista i czynny nauczyciel. Założyciel bloga i kanału Śpiewaj Świadomie, który na YouTube ma ponad 50 tysięcy subskrybentów. Swój głos profesjonalnie szkoli już od ponad 15 lat, głównie amerykańskimi technikami śpiewu.
Absolwent i stypendysta Akademii Muzycznej w Katowicach oraz absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalistyki jazzowej, aktywny muzyk z wieloma nagrodami festiwalowymi (polskimi i międzynarodowymi) i doświadczeniem na scenie oraz w studio. Uczestnik i laureat telewizyjnych programów wokalnych (m.in. zwycięzca “Szansy na sukces”). W 2019 roku wydał album „Zaufaj mi”. Występował na jednej scenie m.in. z Kayah czy Anią Dąbrowską.
Jego kompozycje pojawiają się w takich radiostacjach jak: Polskie Radio Trójka (w tym LP3), Melo Radio, Czwórka, Jedynka, Radio ChilliZet, Polskie Radio Poznań, Polskie Radio Wrocław, Radio Białystok, Rzeszów, Łódź; oraz stacjach telewizyjnych jak: TV Polsat, TVP, TV4, TV6.
Pobierał i pobiera nauki u najlepszych polskich i zagranicznych wykładowców uczących metodami Mix Singing, Flow Phonation, SLS, CVT i nie tylko. Nieustannie uczestniczy w wielu warsztatach metodyki nauczania śpiewu.

mgr EWA NIEWDANA – HADY

Muzyk, pedagog, pasjonatka głosu. Absolwentka wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od lat wspomaga swoim głosem gwiazdy, jako back vocal, współpracowała m.in. z Ewą Farną, zespołem Bajm, Haliną Mlynkovą.
Można ją zobaczyć i usłyszeć w produkcjach TVP, m.in.: corocznych koncertach Twist Festiwal Zbigniewa Wodeckiego, czy jako trener wokalny programu „Bitwa na głosy”. Solowo można posłuchać nagrań z zespołem „Śrubki”. Wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Muzyki Rozrywkowej.
Od lat pedagog i trener wokalny, odkrywający wciąż tajemniczą wiedzę na temat głosu oraz stylu muzycznego. Nieustająco dokształca się w Stowarzyszeniu nauczycieli śpiewu IVTOM.

mgr JULIA KANIA

Wokalistka, pianistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie ukończyła z wyróżnieniem studia dzienne, specjalność wokalistyka jazzowa. Laureatka Nagrody Specjalnej festiwalu Krokus Jazz Festiwal 2016, doceniona za wyobraźnię muzyczną i zmysł kompozytorski. Stypendystka Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie Kultury i Sztuki. W 2017 roku wydała swój debiutancki album pt. „here”, zawierający utwory autorskie. Wraz z zespołem Julia Kania Quartet koncertowała na terenie kraju i za granicą, występowała na festiwalach m.in. LOTOS Bielska Zadymka Jazzowa, Azory Tarnów Jazz Contest czy Brno Music Festival.MAŁGORZATA MARKOWSKA

Wokalistka, flecistka, kompozytorka i autorka tekstów oraz nauczyciel interpretacji w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na swoim koncie ma 25 lat pracy artystycznej, o charakterystycznej barwie głosu i niebywałej charyzmie. Występowała na licznych festiwalach, m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Old Jazz Meeting “Złota Tarka”, World Fest w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel w Osieku, na Europejskim Festiwalu Piosenki Autorskiej transVOCALE we Frankfurcie nad Odrą.Współpraca:

mgr PAULINA KUJAWSKA

Wokalistka jazzowa, logopeda. Mentor nauczycieli śpiewu i wokalistów w Stowarzyszeniu IVTOM („International Voice Teachers Of Mix”). Certyfikowany trener wokalny techniki MIX, trener podejścia „Flow Phonation” dr Huberta Noe. Występuje w najróżniejszych formacjach jako wokalistka solowa i sesyjna. Przygotowuje do egzaminów wokalnych i wokalno-aktorskich, sesji nagraniowych i koncertów. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu emisji i impostacji głosu, , interpretacji piosenki (pop , jazz), improwizacji jazzowej oraz podstaw logopedii dla wokalistów. Aktualnie mieszka i pracuje Gdyni.
W latach 1999-2008 r. Solistka orkiestry Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Solistka Big Bandu „Cracovia” I. Stojka (2003-2008) oraz „Boba Jazz Band” Jana Boby.
W latach 2000-2016 r. związana z muzycznym środowiskiem Krakowa. Z zespołem „Paulina Savah Band” koncertowała w Polsce, Niemczech i Finlandii, promując materiał nagrany na płycie „Paulina Savah Band” w 2002 r. Występowała m.in. z zespołem Wojciecha Groborza , Joachima Mencla , z Adamem Niedzielinem , Jackiem Królikiem, Wojciechem Wachułką, Andrzejem Nowakiem. Pracowała przy nagraniach kabaretowego programie „Kraj się śmieje” (2004-2006r ) oraz przy „Studenckim festiwalu piosenki”. Nagrywała gościnnie dla zespołów i solistów, śpiewała jako wokalistka sesyjna (m.in. z Ewą Bem, zespołem „Skaldowie”, Ewą Farną, Rudim Szubertem, Pauliną Bisztygą, zespołem „Śrubki”, Jerzym Filarem, Wandą Kwietniewską i in.). Nagrywała dla Programu III Polskiego Radia napisane dla niej piosenki Wojciecha Karolaka i Marii Czubaszek. Wokalistka hip-hopowego zespołu „Lari Fari” (2001-2004, płyta „Dusza” ). Laureatka przeglądów i festiwali ( m.in.”Pamiętajmy o Osieckiej”), finalistka Opolskich „Debiutów” w 1999 r.
W latach 2002 -2015 prowadziła klasę śpiewu i emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w 2001-2006 również w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.
Absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, studiowała również na Hochschule fϋr Musik w Kolonii (Niemcy). Absolwentka Podyplomowych Studiów Logopedycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Wciąż rozszerza wiedze i umiejętności na konferencjach i szkoleniach z zakresu muzycznej i logopedycznej wiedzy o głosie.